Martı Scooter Ceza Tarifesi

martı ceza tarifesi

Martı Ceza Tarifesi 2023

Kullanıcı Kaynaklı Hatalarda Tamir Bedelleri

Martı Scooter ve Mobilet için verdiğiniz zarara göre 15 bin TL’ye kadar, Moped için ise 30 bin TL’ye kadar tamir bedeli ödeyebilirsiniz.

Yanlış Kilitleme Cezası

Martı Mopedi kullanırken kask takmama cezası 200 TL’dir. Diğer araçlar için bu ceza uygulanmamaktadır.

Yanlış Park Cezaları

Scooter için yanlış park cezası 40 TL, Moped ve Mobilet için ise 100 TL’dir. Aracı yangın musluğu, duba, refüj, kepenk, çöp konteynırı, engelli yolu ya da otomobile bağlama gibi durumlarda da aynı cezalar uygulanmaktadır.

Özel Alanlara Park Etme Cezası

Aracı herkese açık olmayan bir alana (site ya da özel mülk bahçesi vb.) park etmenin cezası 250 TL’dir.

martı ceza tarifesi 2023
martı ceza tarifesi 2023

Kurallara Aykırı Fotoğraf Çekme Cezası

Sürüş sonu fotoğrafının kurallara aykırı şekilde arka arkaya 3 kez hatalı çekilmesi durumunda 40 TL ceza uygulanmaktadır.

Yasaklı Bölgelere Park Etme veya Sürme Cezası

Park yasağı olan yere park etme ya da yasaklı bölgede sürmenin cezası 100 TL’dir.

Diğer Cezalar

Martı scooterın hesap sahibi dışında kullanılması cezası 300 TL’ye kadar, Mopet ve Mobilet için ise 600 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Martı ile özel araçlara ya da toplu taşıma araçlarına binmenin cezası 500 TL’dir. Çalıntı, kayıp ya da zayi durumunda ise Scooter ve Mobilet için 15 bin TL, Moped için 30 bin TL ceza uygulanmaktadır.

Martı Ceza Tarifesi 2023 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Martı kullanıcıları, 2022 yılında uygulanacak olan ceza tarifesine dikkat etmelidirler. Kullanıcı kaynaklı hatalarda verilen zarara göre tamir bedelleri belirlenmekte olup, Scooter ve Mobilet için 15 bin TL’ye kadar, Moped için ise 30 bin TL’ye kadar ceza ödenebilmektedir.

Yanlış kilitleme, yanlış park etme, özel alanlara park etme, kurallara aykırı fotoğraf çekme, yasaklı bölgelere park etme veya sürme gibi durumlarda da cezalar uygulanmaktadır. Martı scooterın hesap sahibi dışında kullanılması, Martı ile özel araçlara ya da toplu taşıma araçlarına binilmesi gibi durumlarda da cezalar bulunmaktadır.

Çalıntı, kayıp ya da zayi durumunda ise Scooter ve Mobilet için 15 bin TL, Moped için 30 bin TL ceza uygulanmaktadır. Martı kullanıcıları, ceza tarifesini dikkatli bir şekilde inceleyerek, cezalardan kaçınmalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

 • Elektrikli Kick Scooter Nedir

  Elektrikli Kick Scooter Nedir

  Elektrikli Kick Scooter Nedir? Elektrikli Kick Scooter Nedir? Elektrikli kick scooter, insanların günlük yaşamlarında kullanabilecekleri hafif, taşınabilir ve elektrikle çalışan […]

 • Elektrikli Scooter Almak Mantıklı Mı?

  Elektrikli Scooter Almak Mantıklı Mı?

  Elektrikli Scooter Almak Mantıklı Mı? Giriş Elektrikli scooterlar son yıllarda popüler hale geldi. Pek çok insan, çevre dostu ve pratik […]

 • Xiaomi Elektrikli Scooter Modelleri Nelerdir

  Xiaomi Elektrikli Scooter Modelleri Nelerdir

  Xiaomi, son yıllarda elektrikli scooter pazarında oldukça popüler hale geldi ve birçok farklı model sunuyor. Bu yazıda, Xiaomi elektrikli scooter […]

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept