Ninebot D18e elektrikli scooter inceleme

Ninebot D18e elektrikli scooter inceleme

Yeni Ninebot D serisinin giriş modeli olan Ninebot D18E elektrikli Scooter denedik. Klasik bir tasarımla sunuluyor ve her zamanki gibi Xiaomi m365’in harika tasarımından esinleniyor ancak kırmızı “görünür” çerçevesi gibi bazı seçimlerle karakterize ediliyor, bu da ona tarz ama aynı zamanda agresif bir görünüm kazandırıyor. Üçgen şeklinde tek parça halinde yapılmış, iyi bir dayanıklılık sağlamak için 100 kg’a kadar ağırlığı destekleyebiliyor.

Renkli bir ekran entegre eden gösterge paneli güzel ve pratiktir, hatta güneş ışığında bile net bir şekilde görülebilir ve scooter’ın hızı, ışıkların açık olup olmadığı, sürüş modları ve herhangi bir problem hakkında uyarı verir. Scooter’ı açıp/kapamak, modları değiştirmek, ışıkları açmak gibi her şey tek bir düğme ile kontrol edilebilir.

Ninebot D18E genel özellikleri

Ninebot D18E, doğru motor ve eğlenceli sürüş için tasarlanmıştır. 250W fırçasız motoru sayesinde, düzlüklerde maksimum 25 km/s hıza kolayca ulaşabilir ve benim gibi 75 kg ağırlığındaki kişiler için %10 eğimli yokuşları “tırmanabilir”.

Güç, 4 modda yönetilir: ECO modu 15 km/s hıza kadar, D modu 25 km/s hıza kadar, S modu 25 km/s hıza kadar ancak daha fazla tork sağlar. Ardından, yürüyüş modu vardır ve sınırı 5 km/s hıza kadar çıkarır. Aynı zamanda ön ve arka ışıkları aralıklı olarak aktive eder, bu nedenle yaya alanları için mükemmeldir. Tüm durumlarda Ninebot D18E iyi performans gösterdi ve özellikle Spor modunda bana eğlenceli anlar ve harika bir kontrol sağladı.

Mevcut batarya 5100mAh’dir, pek fazla değil ancak düşük ağırlık ve az enerji tüketen motor sayesinde maksimum 18 km menzil sağlamak için yeterlidir. Şarjı süper hızlıdır çünkü %100’e 3 buçuk saatte ulaşır.

Güvenli sürüş

Özellikle scooter gibi tüm araçlarda önemli bir konudur. Ninebot’ta, iyi bir tutuş sağlayan 10 ″ tekerleklerin yanı sıra maksimum hızda bile kesin frenleme sağlayan çift fren bulunur. Arka fren disk ve gidon üzerindeki fren koluyla kontrol edilir. Ayrıca, motorun da bulunduğu ön tekerlek, elektronik fren, anti-blokaj E-ABS ve frenleme esnasında enerji geri kazanımı sağlar. Elektronik frenin yoğunluğu uygulama aracılığıyla ayarlanabilir.

Ön LED farı ve arka kırmızı LED ışığı (pozisyon ve fren uyarısı olarak da hareket eder) sayesinde aydınlatmalı uyarılar da eksik değildir. 3 reflektör (1 ön ve 2 arka) büyük ve iyi konumlandırılmıştır ve akşam saatlerinde ek güvenlik sağlar.

Ninebot / Segway uygulaması (buradan indirin) markanın ürünlerinin bir özeti olarak yıllardır mevcuttur. Net, kullanımı kolay, sadece bazı parametreleri ayarlamanıza ve firmware’i güncellemenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda GPS desteğiyle seyahat verilerini (hız, zaman vb.) gösteren ve kaydeden gerçek bir gösterge paneli olarak da hareket eder.

Ninebot D18E scooter satış fiyatı 2023 Nisan ayında 9900TL olarak belirlenmiştir.

Ninebot D18E Scooter yorum 

Genel olarak bakıldığında Ninebot D18E Elektrikli Scooter dış görünüm olarak xiaomi m365 den daha güzel gözüküyor. Ancak Türkiye’de yedek parça koşununda ciddi sorun yaratabilir. Scooter performansı her ne kadar iyi olsada 5100mAh bataryası bu görüntüde bir scooter için maalesef yetersiz.

Diğer elektrikli scooter incelemelerimize (buradan) ulaşabilirisniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

 • Elektrikli Kick Scooter Nedir

  Elektrikli Kick Scooter Nedir

  Elektrikli Kick Scooter Nedir? Elektrikli Kick Scooter Nedir? Elektrikli kick scooter, insanların günlük yaşamlarında kullanabilecekleri hafif, taşınabilir ve elektrikle çalışan […]

 • Elektrikli Scooter Almak Mantıklı Mı?

  Elektrikli Scooter Almak Mantıklı Mı?

  Elektrikli Scooter Almak Mantıklı Mı? Giriş Elektrikli scooterlar son yıllarda popüler hale geldi. Pek çok insan, çevre dostu ve pratik […]

 • Xiaomi Elektrikli Scooter Modelleri Nelerdir

  Xiaomi Elektrikli Scooter Modelleri Nelerdir

  Xiaomi, son yıllarda elektrikli scooter pazarında oldukça popüler hale geldi ve birçok farklı model sunuyor. Bu yazıda, Xiaomi elektrikli scooter […]

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept