, ,

Xiaomi M365 Pro İnceleme M365 Kıyaslama

Xiaomi-elektrikli-Scooter-Pro-vs-Xiaomi-M365

Dünyanın en popüler giriş seviyesi scooter’ının devamı olan Xiaomi M365 Pro, aynı zamanda Mijia Pro olarak da adlandırılan ürün, piyasaya çıktığında büyük bir beklenti yaratmıştı. Xiaomi, tüm sürücülerin temel ihtiyaçlarını karşılayan ödüllü modelini gerçekten geliştirebilir miydi? Deck boyutunu artırma, daha sofistike bir ekran ekleme ve genel performansını iyileştirme gibi küçük iyileştirmeler yapıldı. M365 Pro, öncüsünden neredeyse 16 kilometre daha uzun bir 40,4 kilometre menzil sunarak dikkat çekici bir performans sergiliyor. Daha güçlü motor, 0’dan 24 km/s hıza 5,3 saniyede çıkarak M365’ten tam bir saniye daha hızlı ve her zaman popüler olan Segway Ninebot Max’tan da biraz daha hızlı.

 

xiaomi m365 pro
xiaomi m365 pro

Xiaomi mi pro özellikleri

M365’in kategorisinde öne çıkan özellikleri, rahat bir başparmak gazı, sallanmayı önleyen sağlam katlanma mekanizması, dayanıklı ancak hafif çerçeve, sürüşü yumuşatan havalı lastikler ve etkili çift fren sistemi, önde yenilenebilir fren ve arka disk freni de Pro’da bulunur. Şimdi, sürücülerin aradığı tüm detayları sağlayan geliştirilmiş bir ekranla birlikte, Pro sürücülerin ihtiyaçlarını gerçekten iyi karşılıyor ve bütçeye uygun.

Xiaomi Pro ve M365 arasındaki 2 kg fark, ağırlıkta %16’lık bir artışa denk geldiği için önemlidir, ancak ağırlık ve maliyet, daha uzun bir platform, daha iyi bir ekran ve neredeyse iki kat daha fazla menzil elde ettiğiniz takdirde kabul edilebilir bir takas olarak görülebilir. Pound başına menzil ve dolar başına ivme değeri açısından, Xiaomi Pro’dan daha iyi bir seçenek yoktur. Xiaomi M365 Pro ve Xiaomi Mi M365 karşılaştırıldığında, Pro ve M365 modelleri arasında daha çok benzerlik vardır, ancak aşağıdaki özellikler arasında karşılaştırma yapmak için hızlı bir referans kılavuzu sunulur. Scooter’ın genel boyutları, aşağıda belirtilenler dışında aynı kalır.

Xiaomi m365 Pro Hız

Boyutu ve motor gücü için hızlanması oldukça etkili olan bu scooter, sadece 5.3 saniyede durduğu yerden 24 km/s hıza ulaşabiliyor. Bu, Xiaomi M365 (temel) modelinden daha hızlıdır. Birçok giriş seviyesi scooter gibi, M365 Pro da başlatmak için tekme atmanız gereken bir scooter’dır, yani gazı kullanmadan önce en az 3 km/s hıza manuel olarak tekme atmanız gerekir. Bazı giriş seviyesi scooter’lar sıfır başlatmaya geçirilebilir, bu da gazı bastığınızda otomatik olarak devreye gireceği anlamına gelir.

Başlatma stilleri, az tecrübesi olan sürücülerin hızlanmaya alışmasına olanak tanır, önce scooter’ı hıza getirmeleri ve ardından gaz vermeden önce tekme atmaları gerekirken, sıfır başlatma sürücülere tam duraktan hızla uzaklaşma kontrolünü verir. Tekme atarak başlatma, scooter’ı yanlışlıkla gaza bastığınızda size kaçmayacak iyi bir güvenlik özelliğidir.

Xiaomi Pro’nun performansını diğer Scooter inceleme sayfamızda diğer scooter’larla karşılaştırabilirsiniz.

Xiaomi Yokuş çıkma

M365 Pro elektrikli scooter, orijinal M365, Volta vt1 , Goldmaster prolucky ve onvo 007 dahil birçok giriş seviyesi scooter’dan daha iyi bir tırmanma performansına sahiptir. Pro, 74 kg ağırlığındaki bir sürücü ile standart 60 m, %10 ortalama eğimli yokuşta ESG sertifikalı 15.6 saniye tırmanma süresine sahiptir. Ortalama hızı 14.0 km / saat olarak korur, bu da biraz daha büyük bir bataryaya sahip olan ve 5 kg daha ağır olan Segway Ninebot Max’tan daha hızlıdır. Diğer scooter’lar üzerinde bir yıldan fazla test yaptıktan sonra, Pro, 600 $ ‘ın altındaki her scooter’dan daha güçlü bir tırmanıcı olarak kalmaktadır. Ayrıca, yalnızca esg_unit 0.2 mph daha hızlı olan daha güçlü Fluid FreeRide Horizon elektrikli scooter’a yakın bir mesafededir. Çok dik yokuşlar Pro’yu yavaşlatsa da, çoğu yokuşu çıkmak için yeterli güce sahipsiniz.

Menzil

Xiaomi Pro’nun 300 watt lityum-iyon bataryası sayesinde, 40 kilometre menzili var. 14 kg ağırlığına rağmen, M365 Pro şimdiye kadar test ettiğimiz her scooter’dan daha iyi bir ağırlık başına menzile sahip. Tüm menzil testlerimizi scooter’ın en yüksek performans modunda aynı şehir pistinde yapıyoruz, bu pistte birçok durak, tepe ve engebeli arazi var. Binicilik, gerçek, hızlı bir şehir yolculuğunu simüle etmek için tasarlanmıştır. Bu scooter’ın test edilen menzilini gerçek dünya test sayfamızdaki diğerleriyle karşılaştırabilirsiniz.

Sürüş Kalitesi

sürüş kalitesi
sürüş kalitesi

Xiaomi Pro, uygun ağırlığı,havalı lastikleri ve geometrisi sayesinde çevik bir scooterdir. Pro’nun geniş lastikleri üzerinde kaymak doğal hissettiriyor. Yeterli büyüklükte ve kavrama gücüne sahip oldukları için güvenle kontrolünüzü sağlarlar ve dolgu lastiklere göre yola daha iyi uyum sağlarlar. Platform, orijinaline göre 3-4cm daha uzun ve 2cm  daha geniştir. Bu çok fazla gibi görünmese de, Pro’nun platform genişliği M365’e 12,5 inçlik ayakta durma alanı ekler. Direksiyon simidi aynı genişlikte olmasına rağmen, M365’teki direksiyon simidinden 3 cm daha yüksektir.

Bu değişiklik oldukça minimaldir ve sürüş için çok fazla fark yaratmayabilir, ancak direksiyon simidinin çamurlukla (şimdi biraz daha uzakta olan) uyumlu olmasını sağlar. Entegre bir süspansiyonu olmamasına rağmen, büyük 21,6 cm lastikler, iyi bir sürüş kalitesi sağlar. Yol üzerinde – hatta engebeli bölümlerde bile – lastikler çoğu yoldaki titreşimleri emer. Büyük çukurlar veya basamaklarla karşılaşırsanız, kesinlikle hissedeceksiniz, ancak Pro’nun lastikleri biraz acıyı hafifletecektir. Gerçekten kötü yollar üzerinde sürekli olarak sürüyorsanız, özel süspansiyonlu scooterlara veya en azından daha büyük lastiklere bakmanız gerekebilir.

LCD Ekran

Xiaomi Pro kokpiti, Xiaomi M365’e çok benziyor ancak çok daha fazla özellik sunuyor. Gövdenin merkezinde LED gösterge paneli bulunuyor ve hızınızı, pil seviyenizi ve sürüş modunuzu göstererek güzel bir yükseltme sağlıyor. Ekran parlak ve Bluetooth bağlantısının bağlı olup olmadığını ve ışıkların açık olup olmadığını da gösteriyor.

Modları değiştirmek, ışıkları açıp kapamak ve gücü açmak için tek bir düğme kullanabilirsiniz. Xiaomi veya diğer üçüncü taraf mobil uygulamaları kullanarak regeneratif frenleme gücü ve gösterim birimleri (metrik veya imperial) gibi sürücü özelliklerine de erişebilirsiniz. Pro, 14 km/s (eko), 19 km/s (standart) ve 26 km/s (spor) olmak üzere üç sürüş moduna sahiptir ve hız göstergenizin altında küçük bir harfle ekranda temsil edilir. Ekranın arka ışığı, ortam ışığı karardığında azalarak adapte olur ve gece sürüşü için harika bir özelliktir.

Xiaomi Pro kokpiti, temiz ve basit bir tasarıma sahiptir ve dokulu el kavrama yüzeyleri kaliteli bir kauçuk hissi verir. Sol gidon üzerinde, fren kolu ve mekanik çan bulunur ve katlama kanca, çanın çekiçi olarak da kullanılabilir (böyle akıllı bir tasarım!). Sağ gidon üzerinde, lastik kaplamalı bir başparmak gazı bulunur ve başka bir şey yoktur.

Xiaomi M365 Pro, diğer tüm giriş seviyesi seçenekleri arasında, Pro ekonomi plus uçmak gibidir. Daha fazlasını aldığınızı hissedersiniz, ancak tam olarak emin değilsiniz. Çok temel bir görünüme, basit bir ekran, kolay bir işletim ve giriş seviyesi bir fiyata sahip olmasına rağmen, dünya çapında tanınan scooter’ın büyük kardeşidir ve orijinaline gerçek bir iyileştirme getirir. Daha büyük bir pil kapasitesi, daha uzun menzil ve daha iyi tırmanma yeteneği ile Pro, M365’in kesin bir yükseltmesidir ve piyasadaki çoğu diğer giriş seviyesi scooter’ı geride bırakır.

Scooter satın almadan önce yenilenmiş ikinci el scooter ilanlarına göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

 • Elektrikli Kick Scooter Nedir

  Elektrikli Kick Scooter Nedir

  Elektrikli Kick Scooter Nedir? Elektrikli Kick Scooter Nedir? Elektrikli kick scooter, insanların günlük yaşamlarında kullanabilecekleri hafif, taşınabilir ve elektrikle çalışan […]

 • Elektrikli Scooter Almak Mantıklı Mı?

  Elektrikli Scooter Almak Mantıklı Mı?

  Elektrikli Scooter Almak Mantıklı Mı? Giriş Elektrikli scooterlar son yıllarda popüler hale geldi. Pek çok insan, çevre dostu ve pratik […]

 • Xiaomi Elektrikli Scooter Modelleri Nelerdir

  Xiaomi Elektrikli Scooter Modelleri Nelerdir

  Xiaomi, son yıllarda elektrikli scooter pazarında oldukça popüler hale geldi ve birçok farklı model sunuyor. Bu yazıda, Xiaomi elektrikli scooter […]

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept