,

Elektrikli Scooter Sıcaklık Sorunu

Elektrikli scooterlar, sıcak havalarda açık havada gezinti yapmak için mükemmel bir araçtır. Ancak son zamanlarda, üretici hataları veya ciddi bakım ve depolama sorunları nedeniyle Elektrikli Scooter Sıcaklık Sorunu endişe yaratan bir konu haline geldi. Peki, elektrikli scooterlar neden aşırı ısınır? Aşağıda bu sorunun nedenlerine ve bu sorunu önlemenin yollarına bakacağız.

Batarya Sorunları:

Elektrikli scooterların bataryaları, sıcak havalarda aşırı ısınabilir. Bu, bataryanın ömrünü kısaltır ve hatta patlamasına neden olabilir. Bu nedenle, bataryaların doğru şekilde şarj edilmesi ve depolanması çok önemlidir. Bataryaları aşırı sıcaklıklardan korumak için, doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının ve scooterı kullanmadığınız zamanlarda bataryayı çıkararak serin bir yere koyun.

Motor Sorunları: Elektrikli scooterların motorları, aşırı ısınmaya neden olabilecek birkaç faktöre sahiptir. Bunlar arasında yanlış şarj kullanımı, aşırı yüklenme ve scooter hız arttırma için yapılan yanlış yazılımlar yer alır.

Lastik Sorunları

Elektrikli scooterların lastikleri, sıcak havalarda aşırı ısınabilir ve hatta patlayabilir. Bu nedenle, lastiklerin doğru şekilde şişirilmesi ve aşırı sıcaklıklardan korunması önemlidir. Lastiklerinizi düzenli olarak kontrol edin ve gerektiğinde şişirin.

Yanlış Yazılım

Elektrikli scooter yazılım uygulamaları kullanarak scooter performansını değiştirebilirsiniz. Ancak bu gibi durumlarda motor ve bataryada arızalara neden olabilir. Fazla yük binmesi, fazla akım çekmesinden dolayı scooterunuzda sıcaklık sorunları yaşayabilirsiniz.

Genel Sorunlar

Dünya genelinde elektrikli scooter ve bisiklet kullanımındaki artışla birlikte, iki tekerlekli elektrikli araç yangınlarına ilişkin endişeler de artmaktadır. Ancak, bu yeni ürünlerin hepsinin güvenilir kalite kontrol sistemleri yoktur ve birçoğu çok güvensiz şekillerde şarj edilir ve depolanır. Bununla birlikte, elektrikli scooter’ları çalıştırmak için kullanılan lityum iyon piller, normal depolama ve işletme koşullarında güvenli ve güvenilir olduklarını kanıtlamışlardır. Önleyici tedbirler alarak, yüksek kaliteli bir elektrikli scooter yatırımı yaparak ve scooter’ınızı düzenli olarak bakım yaptırarak, elektrikli scooter’ınızı güvenle kullanabilir ve aşırı ısınma endişesi olmadan keyifle sürüş yapabilirsiniz.

Sonuç olarak, Elektrikli Scooter Sıcaklık Sorunu ciddi bir problemdir. ve scooterınızın bataryasını, motorunu ve lastiklerini doğru şekilde bakım yaparak korumak önemlidir. Ayrıca, scooterınızı kullanmadığınız zamanlarda güneş ışığından ve aşırı sıcaklıklardan korumak için uygun bir depolama alanı sağlamak da önemlidir. Bu basit önlemler, scooterınızın güvenli ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Xiaomi scooterlar için sıcaklık hata kodunu 36 yada 18 olarak görebilirsiniz.

Bu gibi bir problemle karşılaştığınızda E scooter Garaj‘ dan teknik destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

 • Elektrikli Kick Scooter Nedir

  Elektrikli Kick Scooter Nedir

  Elektrikli Kick Scooter Nedir? Elektrikli Kick Scooter Nedir? Elektrikli kick scooter, insanların günlük yaşamlarında kullanabilecekleri hafif, taşınabilir ve elektrikle çalışan […]

 • Elektrikli Scooter Almak Mantıklı Mı?

  Elektrikli Scooter Almak Mantıklı Mı?

  Elektrikli Scooter Almak Mantıklı Mı? Giriş Elektrikli scooterlar son yıllarda popüler hale geldi. Pek çok insan, çevre dostu ve pratik […]

 • Xiaomi Elektrikli Scooter Modelleri Nelerdir

  Xiaomi Elektrikli Scooter Modelleri Nelerdir

  Xiaomi, son yıllarda elektrikli scooter pazarında oldukça popüler hale geldi ve birçok farklı model sunuyor. Bu yazıda, Xiaomi elektrikli scooter […]

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept