,

Xiaomi Elektrikli Scooter Kurulumu

Xiaomi Elektrikli Scooter Kutusundan Çıkarılışı ve Montajı

Xiaomi, son zamanlarda piyasaya sürdüğü xiaomi elektrikli scooter modeli ile oldukça popüler oldu. Bu scooter, şık tasarımı ve kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor. Bu yazıda, Xiaomi elektrikli scooter kutusundan çıkarılışı ve montajı hakkında bilgi vereceğiz.

Kutudan çıkarmanız gereken ilk şey scooter kendisi. Xiaomi, scooter ile birlikte birkaç parça daha gönderiyor. Bunlar, scooterın montajı için gerekli olan 4 adet altıgen vida ve altıgen anahtarı, yedek lastikler, şarj adaptörü ve uzatma nozulu.

xiaomi elektrikli scooter kutu
xiaomi elektrikli scooter kutu açılışı

Xiaomi scooter Montajı Kolay mıdır ?

Scooterın montajı oldukça kolaydır. İlk olarak, scooterı düz bir zemine yerleştirin. Daha sonra, scooterın ön kısmına gidin ve vidaları kullanarak gidonu sabitleyin. Vidaları sıkarken, gidonun doğru bir şekilde hizalandığından emin olun.

Sonrasında, scooterın lastiklerini kontrol edin. Xiaomi, scooter ile birlikte yedek lastikler gönderiyor. Lastiklerin şişirilmesi gerekebilir, bu nedenle uzatma nozulunu kullanarak lastikleri şişirin. Xiaomi, scooterın lastikleri için özel bir uzatma nozulu sağlar, böylece lastikleri daha kolay şişirebilirsiniz.

Scooterın montajı oldukça basittir. Öncelikle, arka sol taraftaki ayak plakasının altından çıkan kickstandi açarak scooterı sabitleyin. Daha sonra, scooterı açarak metal mandalı dikey pozisyona getirin ve plastik güvenlik kilitini çevirerek sabitleyin. Kullanımı kolay olan scooterın gidonunu açarak, iki ön vidayı takın ve ardından iki arka vidayı takarak tüm vidaları sıkın. Son olarak, scooterın üstündeki güç düğmesine basarak açın.

Scooterın montajı kolay olsa da, doğru bir şekilde yapmak önemlidir. Yanlış montaj, scooterın çalışmasını etkileyebilir ve hatta tehlikeli olabilir. Bu nedenle, kullanıcı kılavuzunu dikkatlice okumalı ve talimatları adım adım takip etmelidir.

Scooterın montajı tamamlandıktan sonra, kullanıcılar pratik ve çevre dostu bir taşıtla karşı karşıya kalacaklar. Elektrikli scooterlar, kısa mesafelerde hızlı ve kolay bir şekilde seyahat etmek için idealdir. Ayrıca, şehir içinde trafik sıkışıklığından kaçınmak için de harika bir seçenektir.

Xiaomi Scooter Kullanımı

Power düğmesi birkaç farklı amaç için kullanılır Kullanım özellikleri

 •  Tek bir basış ile scooter’ı açabilirsiniz, 2 saniye basılı tutarak ise kapatırsınız. S
 • cooter açıldığında, tek bir basış ile ışıkları açıp kapatabilir.’
 • Çift tıklayarak’ sürüş modları arasında geçiş yapabilirsiniz.
 • Scooter açıldığında, dört LED ışık pil kapasitesinin her biri için %25’i temsil eder şekilde güç seviyesini gösterir.
 • En düşük LED, sürüş modu göstergesi olarak da kullanılır ve normalde beyazdır ancak ECO güç tasarrufu / acemi modunda yeşil renkte yanar.

Scooter hareket etmek için itilmeye ihtiyaç duyar. Sürüşe başlamak için, scooter’ı açın, tutma kollarını kavrayın, baskın olan ayağınızı platforma yerleştirin ve diğer ayağınızla ‘itmeye’ başlayın. Hareket halindeyken, motoru çalıştırmak için sağ başparmağınızla hızlandırıcıya basın. Durmak için, scooter’dan kolayca ayrılın ve durana kadar kaydırın veya sol elinizle freni uygulayın. Durdugunuzda ayağınızı yere koyduğunuzu unutmayın.

Elektrikli Scooter İdeal Lastik Basıncı

Ideal Mi Scooter lastik basınçları En iyi performans için (kavrama ve delinme direnci açısından), lastik basınçlarını sürücünün ağırlığına göre ayarlamak önemlidir. Bu yönergeler Xiaomi forumundan kaynaklanmıştır ve testlerimiz bunlarla uyumludur:

 • 50-70kg: ön tekerlek 35-40psi ve arka tekerlek 40-50psi
 • 70-90kg: ön tekerlek 40-45psi ve arka tekerlek 45-55psi
 • 90-100kg: ön tekerlek 45-50psi ve arka tekerlek 50-60psi
 • 100kg+: ön tekerlek 50-55psi ve arka tekerlek 60-65psi.
  Scooter Lastik basınçlarını bu ölçülerde kilonuza göre yapabilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Yağmurda Kullanılır mı ?

Talimatlar scooter’ın yağmurda kullanılmasını yasaklıyor ve bunun muhtemelen güvenlik nedenleriyle olduğu düşünülüyor. Lastikler ıslak yüzeylerde kullanılmak için uygun değildir ve ön motorun torku tekerlek kaymasına neden olabilir. Elektrikli scooter IP54 derecelidir, yani nispeten iyi toz korumalıdır ve hafif su sıçramalarına karşı korunur. Bizimkini kuruyan yollarda ve bazı (çok) sığ su birikintilerinde kullanarak bugüne kadar hiçbir olumsuz etki görmedik. Elektrikli Scooter Su geçirir mi yazımızda detaylıca anlatmıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

 • Elektrikli Kick Scooter Nedir

  Elektrikli Kick Scooter Nedir

  Elektrikli Kick Scooter Nedir? Elektrikli Kick Scooter Nedir? Elektrikli kick scooter, insanların günlük yaşamlarında kullanabilecekleri hafif, taşınabilir ve elektrikle çalışan […]

 • Elektrikli Scooter Almak Mantıklı Mı?

  Elektrikli Scooter Almak Mantıklı Mı?

  Elektrikli Scooter Almak Mantıklı Mı? Giriş Elektrikli scooterlar son yıllarda popüler hale geldi. Pek çok insan, çevre dostu ve pratik […]

 • Xiaomi Elektrikli Scooter Modelleri Nelerdir

  Xiaomi Elektrikli Scooter Modelleri Nelerdir

  Xiaomi, son yıllarda elektrikli scooter pazarında oldukça popüler hale geldi ve birçok farklı model sunuyor. Bu yazıda, Xiaomi elektrikli scooter […]

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept